Znamení a vztahy

 

Co nás v horoskopu nejvíc ovlivňuje?

Sluneční znamení má sice velký vliv na povahu jedince, ale zdaleka to není vliv jediný. Téměř stejnou měrou ovlivňují bytost jednotlivce znamení Luny a ascendentu. Proto je dobré vždy počítat se všemi třemi vlivy. Říkáme jim „Tři Světla“. Jsou to tedy znamení Slunce, Luny a ascendentu. Proto si někteří lidé mohou rozumět i s lidmi, kteří se narodili v naprosto nekompatibilním Slunečním znamení vůči jejich Slunečnímu znamení, ale díky síle Luny nebo Ascendentu zde existuje silné porozumění a sympatie. Není tedy vždy určující posuzovat vše jen díky kompatibilitě Slunečních znamení, přestože je to vliv silný a často pro některé lidi nepřekonatelný. Nejsilnější ze všeho je samotná láska a svobodná vůle, která může překonat vše. Astrologie jen ukazuje cestu, kterou je nutno projít, aby se vztah mohl stát oboustranně obohacující. Ukazuje rovněž na dary vztahu i na výzvy, které bude nutno překonávat.

Význam vztahů

Neexistuje špatný nebo dobrý vztah, protože každý potřebuje něco jiného. Když už vzplanula láska, je jasné, že již v tomto okamžiku existuje možnost dokonalého naplnění. Vztah je však o dvou lidech a je důležité, aby na něm pracovali oba jedinci. Pohled na vzájemný horoskop ukazuje na karmické úkoly a dary, které každý vztah přináší. Přestože některé vztahy skončí, neznamenají selhání. Život vždy ví, co je pro každého nejlepší. Přesto je dobré na sobě a na svých vztazích zodpovědně pracovat. Dlouholetý vztah, naplněný láskou a vzájemnou úctou oblažuje duši a toto požehnání se vine dál napříč časem a ovlivňuje následné generace.

znamení raka, astrologie a zodiak

Principy partnerství

Dobrý vztah mezi mužem a ženou je základ pro harmonickou rodinu a dobře fungující rodina je základem pro dobře fungující společnost. Cesta tedy začíná u sebe (princip Berana). Když přijmeme sami sebe a naučíme se mít rádi, teprve pak můžeme být zcela připraveni přijmout do svého života svého partnera (princip Vah). Ve spojení s partnerem můžeme založit rodinu (princip Raka), která nám dá sílu uplatnit své dary ve společnosti (princip Kozoroha). Tuto moudrost nám tedy přinášejí základní znamení (Beran, Rak, Váhy, Kozoroh).

Váha - patron partnerství

znamení Váhy, astrologie a vztahyVáhy vládnou partnerství a vztahům, a proto se od tohoto znamení můžeme o vztazích hodně naučit. Venuše vládne tomuto znamení, a to nám připomíná, že bychom se měli v našich vztazích cítit milováni, spokojeni a dobře. Saturn je v tomto znamení v povýšení a ten nám zase připomíná, že je důležité se chovat vůči druhému zodpovědně a dodržovat dohody, které jsme uzavřeli. Rovněž nám naznačuje i to, že téměř každý vztah je ovlivněn vlivem z minulosti a vyžaduje určitou práci. Váhy jako symbol nám připomínají, že v partnerství by měla fungovat naprostá rovnováha, a pokud není, měla by se nastolit. Partnerství je o rovnocennosti, sdílení i o kompromisech. Je důležité neustále vyvažovat vznikající nerovnováhu, a jelikož je změna jedinou jistotou, můžeme si být jisti, že vyrovnávat budeme již po zbytek našich dnů. Dokud však cítíme lásku, není většinou toto vyrovnávání problém. A proto nejdůležitějším a nejúčinnějším způsobem jak udržet vztah je se naučit opravdově milovat jak sebe, tak svého partnera.

Najděte znamení, které vás zajímá, a přečtěte si o něm víc:
 

Beran   Býk   Blíženec   Rak   Lev   Panna   Váhy   Štír   Střelec   Kozoroh   Vodnář   Ryby

astrologie, jednotlivá znamení, partnerská astrologie

Něco navíc - Tři světla


BERAN a vztahy

Žena - Beran

zodiak, partnerská astrologieŽena narozená v tomto znamení je většinou energická, činorodá a radostná. Má mnoho elánu a má touhu iniciovat různé aktivity, jak je tomuto znamení vlastní. Má ráda aktivitu a spontánní přístup druhých lidí. Muži jí zajímají a bude hledat někoho, kdo ji rovněž poskytne mnoho prostoru. Žena Beranka potřebuje bojovat za nějaký ideál, jinak se může její mocná energie obrátit proti jejím bližním, čímž si může zařídit mnoho nepřátel. Na druhou stranu dokáže strhnout okolí a iniciovat je k nějaké zábavné činnosti. Žena v tomto znamení potřebuje muže silného, ale zároveň schopného poskytnout mnoho prostoru. Někdy se stává, že si tato žena najde muže slabšího, kterého by mohla komandovat. To jí však časem činí nešťastnou.

Muž - Beran

Muž v tomto znamení má mnoho energie, elánu a má sklon k dobrodružství. Je to rozený lovec a bojovník. Dokáže být velmi netrpělivý a svéhlavý. Často se musí několikrát poučit ze svých omylů, aby se mohl posunout ve svém vývoji o úroveň výš. Důležitá je pro něj životní zkušenost. Má přirozené vůdcovské sklony a může být skvělým průkopníkem. Každý muž v tomto znamení v sobě nosí dobrodruha, který rád objevuje místa, která dosud nebyla objevena. K přijetí své síly je velmi důležité přijmout a pochopit svůj vztah k otci. Tento muž je obvykle velmi vášnivý a sex si užívá rád. Někdy se však může chovat velmi neohleduplně a může od žen vyžadovat poslušnost. Velmi silně vnímá svou nezávislost a nikdy se nenechá nikým zcela ovládnout. Tento muž by se měl vyvarovat hrubosti a agresivitě, ke které může mít sklony. Naopak je dobré rozvíjet odvahu, čest a schopnost druhé bránit.

Výzvy pro znamení Berana

Vnímat více potřeby druhých lidí, naučit se asertivitě, být vice trpělivý, naučit se pracovat s hněvem konstruktivním způsobem, překonat strach v jeho zárodku, pěstovat odvahu, najít ideál, za který stojí bojovat, uvědomit si, že každý má jiné touhy a cíle.

Harmonická znamení: Beran, Lev, Střelec, Vodnář, Blíženci
Neutrální znamení: Ryby, Býk, Panna, Štír
Znamení vyžadující čas: Kozoroh, Váhy, Rak


BÝK a vztahy

zodiak, astrologie, partnerská

Žena - Býk

Žena, narozená v tomto znamení je většinou stabilní a velmi smyslná. Vládne jí Venuše, a proto touží po komfortu a příjemných požitcích. Této ženě bude dělat dobře masáž, dobré jídlo a komfort. Dá přednost dobře zajištěním mužům, protože ti jí dokážou ocenit různými hmotnými dárky, které bere jako důkaz jejich citů. Jen hezká slova této ženě nestačí, protože se narodila v zemském znamení, které je silně orientováno na hmotu. Tato žena inklinuje k věrnosti a stálosti. Ve svých citech může být majetnická a velmi žárlivá. Sexualita hraje pro tuto ženu významnou roli a pro její pohodu je tato potřeba nezbytná.

Muž - Býk

Muž, narozený v tomto znamení bude trpělivý, praktický a stálý. Ženy má rád od své přirozenosti a bude velmi sympatickým společníkem. Dokáže většinou své bližní dobře zajistit, protože má přirozený obchodní talent. Žena by měla vypadat velmi dobře a hlavně by měla dokázat uspokojit jeho smyslové potřeby. Tento muž si velmi rád užívá dobrých věcí, jako je masáž, dobré jídlo a luxus. Ve svých citech je majetnický a žárlivý. Může mít problém s komunikací, protože je více orientován na výkon a hmatatelné výsledky. Jeho silnou stránkou je humor a přirozená schopnost vycítit, co druhého dokáže smyslově potěšit. Rovněž dokáže dát ženě pocit jistoty a stability.

Výzvy pro znamení Býka

Naučit se komunikaci, nelpět příliš na hmotném majetku, nebýt příliš tvrdohlavý a neústupný, mít úctu i k sociálně slabším lidem, neposuzovat druhé kvůli výši jejich konta, zpracovat svou majetnickost a žárlivost.


Harmonická znamení: Kozoroh, Panna, Býk, Ryby, Rak
Neutrální znamení: Blíženci, Beran, Váhy, Střelec
Znamení vyžadující čas: Lev, Vodnář, Štír


BLÍŽENEC a vztahy

Žena - Blíženec

astrologie partnerská, zodiakŽena, narozená v tomto znamení je zábavná, všestranná, vynalézavá a velmi inspirující. Má sklon hodně mluvit a vyjadřovat své myšlenky. Velmi snadno se učí novým věcem. Má velkou potřebu s druhým komunikovat, a tak by její partner měl být velmi inteligentní a výřečný. Tato žena nesnese nudu a může mít sklon různé záležitosti i lidi předčasně opouštět. Je všeobecně oblíbená, protože vše dokáže nahlédnout z mnoha stran a najít originální řešení. Je důležité se více otevřít vlastním citům, jinak mohou být její vztahy povrchní a spíše kamarádské. Tato žena potřebuje hodně stimulů, protože má ráda zábavu a akci.

Muž - Blíženec

Tento muž je zřejmě velmi roztomilý a svůdný. Rád flirtuje s druhými a ví o svých komunikačních talentech. Má rád svobodu a svým způsobem bude věčně mladý. Nosí v hlavě spoustu nápadů a projektů, ale mnoho z nich nemusí zrealizovat. Stihne toho však za život hodně a žádná partnerka se s ním nebude nudit. Velmi snadno navazuje kontakty s druhými a kouzlí slovy. Má však často strach z vážnějších závazků. Pokud bude něco příliš vážné, je velmi pravděpodobné, že vezme nohy na ramena. Bude často na cestách a zaneprázdněn. U žen bude vyhledávat bezstarostnost a inteligenci. Velmi důležité pro něj bude přátelství a zřejmě bude mít spoustu známých.

Výzvy pro znamení Blíženců

Neskákat z větve na větev, naučit se soustředění, neblábolit, nepomlouvat druhé, nevymýšlet si, využít své komunikační dary správným směrem, být všestranný, dávat dobré rady a užitečné informace, ponořit se hluboko do studia, využít svých talentů a daru efektivnějším způsobem, naučit se vytrvalosti, propojovat lidi a myšlenky, vyhnout se přílišné racionalitě, otevřít se více svým pocitům.

Harmonická znamení: Blíženci, Váhy, Vodnář, Lev, Beran
Neutrální znamení: Býk, Rak, Kozoroh, Štír
Znamení vyžadující čas: Střelec, Panna, Ryby


RAK a vztahy

astrologie partnerská, zodiak

Žena - Račice

Žena, narozená v tomto znamení je velmi pečovatelská se smyslem pro rodinu. Důležitou roli pro ni hraje minulost, kterou nebývá lehké opustit. Má dobrou paměť a je velmi citlivá. Má přirozený dar rozumět dětem, o které většinou s radostí pečuje. Je velmi zranitelná a její nálady se často mění, protože jí ovládá Luna. Má mateřské sklony a rodina bude pro ni důležitá po celý život. Ve vztazích potřebuje oporu, stabilitu, a také hlubší porozumění. Může mít sklon k závislosti a umí druhé citově manipulovat. Často dosáhne svého nepřímou cestou. Když už se zamiluje, miluje hluboce a oddaně. Velké uspokojení nachází v harmonickém rodinném prostředí. Velmi snadno se nechá dojmout a může často propadat pláči.

Muž - Rak

Muž, narozený v tomto znamení, má silný vztah k domácímu krbu. Je citlivý a ohleduplný a o svou rodinu se bude snažit dobře postarat. Jeho city jsou silné a hluboké. Je velmi důležité tyto pocity nepotlačovat, jinak může vzniknout silná frustrace. Tento muž má v sobě něco jemného, protože má na něj silný vliv Luna. Může mít problém mluvit o svých citech, ale je velmi důležité je otevřít. Spočívá v nich velká síla. Je důležité se vyhnout alkoholu nebo jiným závislostem. Tento muž bude pečlivý a pořádný. Má neustálou potřebu se o něco starat, a tak je dobré si najít někoho nebo něco, o co by se starat mohl. Rovněž má velmi romantickou duši a bujnou fantazii. Realizace v umělecké tvorbě může být také způsob, jak vyjádřit své hluboké pocity.

Výzvy pro znamení Raka

Odpoutat se od minulosti, odpustit sobě i druhým, přijmout své pocity, neustále se snažit své emoce vyjádřit tvůrčím způsobem nebo slovy, nebýt příliš závislý na svých blízcích, neobviňovat druhé, nemanipulovat, umět dát druhým svobodu, neuzavírat se do vnitřních světů.

Harmonická znamení: Rak, Ryby, Štír, Býk, Panna
Neutrální znamení: Blíženci, Lev, Střelec, Vodnář
Znamení vyžadující čas: Beran, Kozoroh, Váhy


 

LEV a vztahy

Žena - Lvice

astrologie partnerská, zodiakŽena, narozená v tomto znamení bude velmi ambiciózní, vznešená se sklonem k vůdcovství. Stejně jako téměř všechny ženy, narozené v ohnivém znamení, bude mít většinou potíže najít ideálního partnera. Se silnými partnery utrpí její pocit nezávislosti a svobody a s těmi slabšími ji to zase bude nudit. Partner by měl být velká osobnost, mocný a bohatý. Měl by být také zábavný a v mnoha ohledech tolerantní. Tato žena může být neobyčejně náročná, přestože její cit bude trvalý. Je to však nezávislá žena a může být na svého partnera náročná. Je to královna, a tak vyžaduje vedle sebe krále. Miluje děti a různé zábavy. Své blízké zahrne velkou péčí a bude je láskyplně vést. Tato žena se může uplatnit jak v zábavním průmyslu, tak v managementu.

Muž - Lev

Muž narozený v tomto znamení bude velmi tvůrčí a sebevědomý člověk. Je většinou inspirací pro své okolí a dokáže zaujmout už jen svou velkolepou chůzí. Miluje ženy a může mít potíže s věrností, přestože jeho city ke své vyvolené budou stálé. Potřebuje obdiv, který vnímá jako správné pochopení jeho osobnosti. Je to ambiciózní muž s velkým elánem. Bude přitažlivý pro mnoho žen, a tak si musí dobře rozmyslet své činy. Podřízená role není jeho přirozeností, a pokud si nevěří, tak se dá počítat s tím, že nevyjadřuje svou pravou povahu. K dětem má vřelý vztah a dokáže si s nimi skvěle hrát. Jeho silou je nadšení a velká akceschopnost.

Výzvy pro znamení Lva

Překonat pýchu, nehledat domnělé nepřátele, nevytvářet zbytečná dramata, otevřít své srdce bezpodmínečné lásce, zmírnit touhu po obdivu, vyhnout se hněvu a žárlivosti, dát prostor druhým.

Harmonická znamení: Lev, Beran, Střelec, Blíženci, Váhy
Neutrální znamení: Panna, Rak, Ryby, Kozoroh
Znamení vyžadující čas: Vodnář, Býk, Štír


PANNA a vztahy

astrologie partnerská, zodiak

Žena - Panna

Žena, narozená v tomto znamení je velmi pořádkumilovná a systematická. Touží po dokonalosti, a proto může být často nevědomky kritická. Její kritika vychází většinou z její vlastní náročnosti. Narodila se v zemském znamení, a tak pro ni bude velmi důležité hmotné zajištění. Jelikož jí vládne Merkur, je pro ni důležitá komunikace, která se však týká spíše praktických záležitostí. Tato žena je organizačně velmi schopná, a tak může být na svého partnera ve svých požadavcích náročná. Je pro ni totiž velmi důležité, aby ve všech oblastech panoval pořádek. To má na její duši hojivý vliv. Zřejmě se zajímá o ekologii, zdraví a pracovní metodikou.

Muž - Panna

Muž, narozený v tomto znamení bude velmi zaměstnaný svou prací. Je pořádkumilovný a metodický. Zřejmě bude ve svém oboru odborníkem nebo specialistou. Dělá mu dobře, když dobře dělá svou práci. Je to ochotný služebník a rád druhým praktickým způsobem pomůže. Je důležité, aby neupřednostňoval přespříliš svou práci před vztahem. Může mít sklony k workholismu a s takovými lidmi není život tak zábavný. Opravovat partnerku za její nedokonalost také nevede k vytváření potřebné harmonie. Je důležité si uvědomit, že „Velká Dokonalost“ je již přítomna, a my máme dar ji dále zušlechťovat.

Výzvy pro znamení Panny

Uvolnit se, nechat věci být, zmírnit obavy a nutkavé přemýšlení, překonat strach z budoucnosti, dobře organizovat každodenní povinnosti, nekritizovat sebe ani druhé, uvědomit si, že hmota není vše, pěstovat zdravé sebevědomí, důvěřovat proudu života.

Harmonická znamení: Panna, Kozoroh, Býk, Štír, Rak
Neutrální znamení: Váhy, Lev, Beran, Vodnář
Znamení vyžadující čas: Ryby, Střelec, Blíženci 


VÁHY a vztahy

Žena - Váha

astrologie partnerská, zodiakŽena, narozená v tomto znamení je obvykle velmi šarmantní a ve společnosti oblíbená. Hledá harmonii a v partnerských vztazích se bude realizovat. Má vkus a mohla by uspět v umělecké branži. Má přirozené psychologické nadání, protože se velice zajímá o druhé lidi. Může trpět nerozhodností, protože vše vnímá z mnoha různých rovin. Je to rozená idealistka, a tak si musí dát pozor, aby se nenechala někým využít. Vnitřně je to však velmi silná osobnost s potřebou prostoru a nezávislosti. Přehnanou kontrolou a žárlivost ve vztahu nesnese. Dlouho v sobě může dusit kypějící problémy. Když už však vybuchne, je nelítostná a rozhodná.

Muž - Váha

Muž, narozený v tomto znamení bude velmi šarmantní a elegantní. Velmi dobře se orientuje ve společnosti a zřejmě bude mít mnoho vlivných známých. Pro ženy bude velmi atraktivní. Je inteligentní a znalý mnoha věcí. Umí se chovat a potrpí si na etiketu. Je to rozený diplomat a dokáže zpříjemnit atmosféru. Má velké pochopení pro druhé a vyhýbá se agresivitě a hrubosti. Má mnoho zájmu a dokáže druhé zaujmout svou přirozenou inteligencí. Jeho partnerka by měla být krásná a měla by se umět dobře chovat ve společnosti. Tento muž může mít sklon k nerozhodnosti a váhavosti, což mnoho žen rozčiluje.

Výzvy pro znamení Váhy

Překonat nerozhodnost, posílit sebevědomí, snažit se vyjadřovat jasně a být upřímný, umět dát najevo jednoznačně svůj názor, nevyhýbat se konfliktům, překonat pohodlnost a lenost, uskutečnit své ideály.

Harmonická znamení: Váhy, Blíženci, Vodnář, Lev, Střelec
Neutrální znamení: Býk, Ryby, Štír, Panna
Znamení vyžadující čas: Beran, Kozoroh, Rak


 

ŠTÍR a vztahy

astrologie partnerská, zodiak

Žena - Štír

Žena, narozená v tomto znamení je velmi vášnivá a má velké charisma. Je záhadná a dokáže udržet tajemství. Tato žena má leccos za sebou a její duše je moudrá. Dokáže velmi dobře vycítit slabinu druhých, a tu dokáže buď rozjitřit, nebo vyléčit. Sexualita je pro ni cestou k vyššímu vědomí a touto silou dokáže transformovat i druhé. Musí se vyhnout žárlivosti, majetnickosti a závisti. Tato žena má velmi silnou vůli a je dobré si jí neznepřátelit. Ve vztahu se dokáže oddat, ale spíše jí vyhovuje dominantní role. Tu však projevuje tak nenápadně, že si jí protějšek ani nevšimne.

Muž - Štír

Muž, narozený v tomto znamení je vášnivý a má velmi silnou vůli. Sexualita je pro něj více, než důležitá a díky této síle se dokáže transformovat. Vše dělá naplno a polovičatost ignoruje. Může být velmi náročným partnerem, protože je náročný sám na sebe. Má však soucit, a tak se k druhým často chová vlídněji, než sám k sobě. Je trpělivý, a když se pro něco rozhodne, nic ho nezastaví. Vnitřně je velmi citlivý, ale navenek projevuje neohroženost. Dokáže překonat všechny duševní překážky a někdy může sáhnout i po nečistých praktikách. Pokušení bude vždy jeho velkou zkouškou. Neměl by s druhými manipulovat, přestože se mu to kolikrát nabízí. Jeho žena by měla být vášnivá a měla by následovat nebo aspoň respektovat jeho cíle. Ve vztahu je spíše dominantní a dokáže obhájit své hranice. Spíše má tendenci zkoušet hranice druhých.

Výzvy pro znamení Štíra

Nemanipulovat, nezneužívat magických sil, léčit a obrozovat druhé, vyhnout se obviňování, dokázat odpustit, nebýt pomstychtivý, vyhnout se aroganci, zbavit se posedlosti po moci, využívat svých psychických sil moudře.

Harmonické znamení: Štír, Ryby, Rak, Kozoroh, Panna
Neutrální znamení: Střelec, Váhy, Blíženci, Beran
Znamení vyžadující čas: Býk, Vodnář, Lev


STŘELEC a vztahy

Žena - Střelkyně

astrologie partnerská, zodiakŽena, narozená v tomto znamení je velmi čilá, pohyblivá a má smysl pro dobrodružství. Ráda zřejmě cestuje, a to jak fyzicky, tak duševně. Je to rozená optimistka, která vidí ve všem potenciál dobrého. V životě má proto štěstí a přitahuje pozornost. Mohou jí přitahovat muži vzdělaní nebo cizinci. Často se stává, že je nějakým způsobem spojena se zahraničím. Během života jí zřejmě ovlivní nějaká daleká cesta nebo studium. Ve vztazích potřebuje zábavu a aktivitu. Je iniciativní a často může druhé zasáhnut svými poznámkami, které jen tak „střílí“ od boku. Má ráda dobrodružství a je velmi spontánní. Během života může být období, kdy bude se svými vztahy více méně experimentovat. Ráda si užívá plnými doušky a je často velmi pokroková.

Muž - Střelec

Muž, narozený v tomto znamení je velmi optimistický a má rád lidi. Rád cestuje a zkoumá nové obzory. Miluje dobrodružství, zpěv, víno a ženy. Bude zřejmě velmi oblíbený a dokáže druhé inspirovat a nadchnout. Mohou ho přitahovat exotické typy, protože rád poznává neznámé. Planeta Jupiter mu přináší štěstí a ochranu, a tak se často může dostat z velmi prekérních situací téměř zázračným způsobem. Je důležité se vyhnout přílišnému užívání alkoholu nebo jiných látek. Může to mít neblahý dopad na jeho zdraví. S věrností může mít potíže, vzhledem k jeho oblíbenosti, ale jeho vysoký morální kodex ho často chrání. Tento muž bývá pokrokový v mnoha oblastech a dokáže být spravedlivý. Jeho partnerka by měla být moudrá a zábavná.

Výzvy pro znamení Střelce

Být více trpělivý, necítit se povýšeně, vyhnout se dogmatům a strnulé víře, více uvažovat nad účinky svých slov a moudře je používat, může mít sklon k hýření sil a špatnému užívání své životní energie, jeho přílišný optimismus může mít často na druhé opačné účinky.

Harmonická znamení: Střelec, Beran, Lev, Váhy, Vodnář
Neutrální znamení: Býk, Rak, Štír, Kozoroh
Znamení vyžadující čas: Blíženci, Panna, Ryby


KOZOROH a vztahy

astrologie partnerská, zodiak

Žena - Kozoroh

Žena, narozená v tomto znamení je zodpovědná, věrná a loajální. Velmi důležitá je pro ni kariéra a v této oblasti je schopna vyvinout velké úsilí. Je konzervativní, přestože je v soukromí velmi vášnivá. Narodila se v zemském živlu, a tak je pro ni velmi důležité hmotné zajištění. Partner by měl být inteligentní a schopný vydělat peníze. Rovněž by měl mít nějaký cíl, protože ona sama nesnese nicnedělání. Je důležité, aby se otevřela více vlastním pocitům a naučila se je vyjadřovat. Jinak může na druhé působit chladným a odtažitým dojmem. V jádru je však velmi citlivá. Je zvyklá překonávat překážky, a tak může setrvávat dlouho v již nefunkčních vztazích. Nosí v sobě velký pocit zodpovědnosti, který pak může přenášet na své blízké. Je to realistka a dokáže se o sebe dobře postarat.

Muž - Kozoroh

Pro tohoto muže je důležitý výkon a úspěch. Vynaloží spoustu energie, aby dosáhl svých vytyčených cílů. Kariéra bude hrát v jeho životě důležitou roli a může ji hodně upřednostňovat před vztahem. Tomu se musí vyvarovat. Jinak zůstane sám, přestože mu jistým způsobem může samota vyhovovat. Partnerka by měla být inteligentní a reprezentativní. Ocení, když se dokáže dobře postarat o domácnost. Tento muž má sklon k věrnosti, protože nemá rád zbytečné komplikace. Partnerka by měla být činorodá a mít nějaký cíl. Tento muž nechápe nicnedělání, a proto se vyhýbá lidem bez ambicí. Dokáže být spravedlivý a loajální. Když je mladší, mohou ho přitahovat starší ženy, a když je starší, tak ho naopak mohou přitahovat ženy mladší.

Výzvy pro znamení Kozoroha

Více se otevřít citům, dovolit si být zranitelný, více komunikovat, nehledět jen na své osobní cíle, neupřednostňovat práci před vším, zbavit se přílišné touhy po uznání od druhých, nekontrolovat druhé, nemyslet jen na výsledek, cesta je stejně důležitá jako cíl.

Harmonická znamení: Kozoroh, Býk, Panna, Štír, Ryby
Neutrální znamení: Střelec, Vodnář, Blíženci, Lev
Znamení vyžadující čas: Beran, Rak, Váhy


VODNÁŘ a vztahy

Žena - Vodnářka

astrologie partnerská, zodiakŽena, narozená v tomto znamení je vynalézavá, bystrá a velmi pokroková. Má smysl pro originalitu a hledá nezvyklé zkušenosti. Je experimentující a dokáže partnera překvapit. Je velmi inteligentní a potřebuje neustále nové podněty. Není to zrovna nejklidnější znamení, přestože dokáže být věrná. Bude mít v životě mnoho přátel, kteří budou hrát v jejím životě významnou roli. Často se může stát, že se z partnera stane kamarád nebo naopak. Pro tuto ženu je velmi důležité intelektuální pochopení a ve všem bude hledat pocit originality. Svým zjevem i chováním může šokovat ostatní, což jí může činit vnitřní radost. Je jednou nohou v budoucnosti, a její myšlenky mohou být pro druhé často nesrozumitelné.

Muž - Vodnář

Muž narozený v tomto znamení je obvykle velmi pokrokový, přátelský a svým způsobem vizionář. Má mnoho přátel, a to i z řad opačného pohlaví, což může narušovat důvěru jeho stávající partnerky. Tento muž je oblíbený a zábavný, a tak bude vždy přitahovat mnoho pozornosti. Musí si dát pozor, aby jeho láska nebyla příliš všeobsáhlá, přestože je to vlastně moc hezká vlastnost. Svou partnerku by měl nějak povýšit, aby bylo jasné, kde je její místo. Jinak může počítat s tím, že jeho partnerka bude žárlit na jeho přátele, což vzhledem k jeho potřebě nezávislosti a svobody, nebude dobré. Ke vztahům má často velmi experimentující postoj, což může druhé šokovat a ranit.

Výzvy pro znamení Vodnáře

Nepřekračovat příliš hranice druhých, vyhnout se přílišné racionalitě, nebořit stávající struktury, ale jemně posunovat hranice lidství o kousek dál, zmírnit sklon k rebelství, využít svou vrozenou originalitu, uskutečnit své vize, respektovat své tělo.

Harmonická znamení: Vodnář, Váhy, Blíženci, Beran, Střelec
Neutrální znamení: Kozoroh, Ryby, Rak, Panna
Znamení vyžadující čas: Lev, Býk, Štír


RYBY a vztahy

astrologie partnerská, zodiak

Žena - Ryba

Žena, narozená v tomto znamení je okouzlující a tajemná. Může se zdát, že pochází z krajin snů, a tak někdy může působit zcela nepřítomně. Je velmi citlivá a dokáže být velmi oddaná. Nosí v sobě velké ideály, intuici a mohla by být skvělou léčitelkou. Je to romantická žena, která se často utápí v minulosti. Je důležité neunikat do snových světů a do fantazie. Lepší je tyto sklony vyjádřit uměleckým způsobem. Hudba tuto ženu doslova léčí a rovněž může mít velké nadání pro tanec. Její partner by měl být citlivý, ale zároveň i pevný. Tato žena potřebuje pocit bezpečí. Může mít sklon druhé zachraňovat, a tak přitahovat do svých vztahů různé „případy“. Její láska je všeobjímající a má vyvinutý smysl chápat jednotu věcí.

Muž - Ryba

Je to rozený idealista a romantik. Je důležité se naučit pracovat se svou citlivostí. Někteří muži tohoto znamení si svou citlivost nepřipouštějí, a pak mají různé psychické potíže. Je důležité si přiznat své silné emoce, aby mohly být kreativně vyjádřeny. Hudba, tanec a umění jsou oblasti, kde se mohou tito lidé vyžít. Mohou mít sklon k alkoholu a k jiným návykovým látkám. To spočívá v jejich touze po splynutí s něčím, co je přesahuje. Milují své blízké a jsou schopni se pro ně obětovat. Proto si musí dávat pozor, aby je druzí pro jejich dobrotu nevyužívali. Ve vztazích mohou mít sklon k úniku. Své pohnutky jen těžko vyjadřují slovy.

Výzvy pro znamení Ryb

Neunikat do své fantazie nebo do svých snů, čerpat inspiraci a kreativně ji vyjadřovat, přenést na zem ušlechtilé ideály, obětovat se pro dobro všech, nezahrávat si příliš s alkoholem a drogami, používat svou intuici, naprosto důvěřovat běhu věcí.

Harmonická znamení: Ryby, Štír, Rak, Kozoroh, Býk
Neutrální znamení: Beran, Vodnář, Váhy, Lev
Znamení vyžadující čas: Panna, Střelec, Blíženci


Tři světla

Pamatujte, že každého z nás ovlivňuje všech dvanáct principů (znamení). Obzvláště zmiňovaná "Tři světla",  tedy naše Slunce ve znamení, Luna ve znamení a Ascendent. Chcete-li se více poznat, uchopit více své potřeby v partnerství a to, jak na Vás druzí reagují, nechte si Vaše Tři světla od Roberta zaslat. Stačí vyplnit datum, čas a místo Vašeho narození. 

Nechte si zaslat Tři světla

Přejeme Vám příjemnou cestu sebepoznání!
K registraci na naší seznamce získáte lunární astrologický diář: Kalendář lásky 2014, z kterého jsou použity všechny obrázky zde v tomto článku.


autor článku: astrolog Robert Policar (Kozoroh)
ilustrace: Květa Kolouchová (Panna)


přihlášení zapomenuté heslo