Vnitřní přitažlivost - tajný recept na nalezení partnera

 

 

Jak najít partnera?

Čtyři kamarádky seděly v kavárně a bavily se o strategii hledání partnera. Tři byly momentálně single a chtěly někoho najít.
Ne že by o ně muži neprojevovali zájem, to ne. Jen se jim nedařilo najít někoho, kdo by za to stál.

Eva řekla: „Je to o náhodě! To prostě nemůžeš ovlivnit. Prostě ho buď potkáš, nebo ne!“.

Iva ale namítla: „Tak to úplně není. Je to o příležitosti. Prostě se tomu musí trochu pomoci a chodit na ta správná místa, kde jsou možnosti někoho potkat! Ty jezdíš jen do práce a domů, takže tvoje vyhlídky jsou fakt bledé!“

Jitka na to: „Holky neblbněte! I když máš příležitostí kolik chceš, musíš být kočka. Prostě přitažlivá, jinak tě stejně žádný chlap neosloví!“. Jitka z nich nejvíc dbala na dokonalý make-up, vizáž a účes.

Silvie je chvíli pozorovala a pak se jich zeptala, jestli chtějí znát její názor. Ostatní ženy přikývly. Respektovaly ji, protože nikdy neměla problém najít partnera. A toho současného jí všechny trochu záviděly.
"Na všem z toho záleží. Jenže když nemáš to správné naladění a nevyzařuješ tu správnou frekvenci, tak si toho správného k sobě stejně nepřitáhneš.
Víte, každá jste pro někoho přitažlivá, ale momentálně ne pro toho správného. Takže, když na sobě zapracujete vnitřně a budete vyzařovat harmonii, tak si přitáhnete to, co chcete. Být přitažlivá vnitřně je důležitější než hezký make-up. Zní to možná jednoduše, ale někdy to dá fušku. A Evi, žádná náhoda neexistuje, na to je vesmír příliš dokonalý“.

Monika tam s nima nebyla a kdyby ano, určitě by k tomu měla také co říct. Dnes však s holkama nešla, domluvila si totiž na videoseznamce schůzku s Robertem...

Vnitřní přitažlivost

Vnitřní přitažlivost je síla zevnitř. Je to naše vnitřní naladění a vyzařování. Souhrn našich vědomých a podvědomých postojů, přesvědčení a přání. To kým jsme. Lidé to podvědomě cítí a reagují na nás. Když na sobě pracujeme, měníme své vnitřní vyzařování. Tím zvyšujeme svou vnitřní přitažlivost pro vhodného partnera.

Vnitřní přitažlivost versus vnější přitažlivost

Ženy, opravdu si myslíte, že se muž hledající životní partnerku rozhoduje jen podle zevnějšku, nebo naopak jen výhradně podle nitra? Zevnějšek je pro muže sice důležitý, ale důležitou roli (někdy i rozhodující) má také povaha a příjemnost partnerky. Ideál je zlatá střední cesta. To říká nejen zdravý rozum, ale i statistiky.

Nina , Petra nebo Alice ?

Všechny tři ženy jsou kolegyně v obchodním oddělení. Mají štíhlou postavu a jsou přibližně stejně hezké.

Nina je z nich nejmladší a velmi dbá o vnější přitažlivost, dokonalý make-up, účes, nehty, out-fit atd. Jinak je celkem obyčejná, o nic zvláštního se nezajímá a o druhých moc nepřemýšlí. Leckdo si o ní dokonce myslí, že je to taková bezduchá kráska.

Jejím skoro opakem je citlivá a přemýšlivá Petra. Je přesvědčená, že nejdůležitější je to, jaký je člověk uvnitř. Snaží se k druhým dobře chovat, dělat dobře svojí práci a s každým vycházet. Z vnějšího pohledu je ale taková nevýrazná šedá myška. Jako by na sebe vůbec nechtěla upoutat pozornost. 

Alice je žena sršící energií a charismatem. Je přirozená a uvolněná. Respektuje druhé lidi, zajímá se o ně a umí je ocenit.  Chce hezky vypadat a dobře o sebe pečuje, ale umí v tom být přirozená a nepřehání to. V porovnání s Ninou a Petrou našla určitou rovnováhu. Lidé jí mají rádi a muži o ni stojí mnohem víc než o její kolegyně. Proč asi? 

Nezanedbat nitro ani zevnějšek

Je moc důležité, že Alice nezanedbává svůj zevnějšek. Kdyby to dělala, byla by to skoro stejná chyba jako to, že Nina zanedbává své nitro. Vnitřní a vnější přitažlivost má být ideálně v rovnováze. Vnitřní přitažlivost je sice principiálně důležitější, je ale chyba nedbat o vzhled jako Petra. Mnoho mužů je vizuálních. Nemůžeme jim zazlívat, že chtějí nejprve potěšit své oko a až pak si začnou všímat ženské duše.

Jsem přesvědčená, že je-li člověk vnitřně přitažlivý, pečuje o sebe a vypadá dobře. Stojí za to podotknout, že pozitivní nálada a vnitřní úsměv fyziologicky zpomalují stárnutí, zvyšují imunitu a celkově člověka zkrášlují. Jinak řečeno, vnitřní přitažlivost vytváří a posiluje vnější přitažlivost. Jak se říká: Krása přichází zevnitř. Vnitřně krásná žena se má skutečně ráda a proto o sebe také dobře pečuje.

Příležitost k seznámení aneb kdo má větší šance?

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč dva podobní muži, s přibližně stejnou příležitostí k seznámení, mohou dosahovat velmi odlišných výsledků?

Jirka

Jirka je sám. Je bohužel dosti pesimistický. Má jednu negativní zkušenost s dívkou a od té doby si myslí, že ženy jsou povrchní a sobecké. Samozřejmě, že někde v hloubce sebe ví, že to tak není. Ví, že všechny ženy nejsou stejné a že existují i hodné, milé holky. Ale netváří se tak. Nepřemýšlí a nechová se tak. Je skeptický a když na to přijde, tak i štiplavý. Zaměřuje se spíš na to špatné a ponuré. Nevědomě se na ženy zlobí a skoro si myslí, že by jej měli odprosit. Ani si pořádně nevšimne sympatické Eriky, která nastoupila do vedlejšího oddělení. Nesnaží se jí poznat. Přijdou občas do kontaktu, ale Jirka nevyzařuje nic, proč by s ním Erika zůstávala o minutu déle. Jirka prostě chodí světem uzavřen a láteří.

Lidé, kteří jsou dlouhodobě vnitřně rozladění a uzavření, nejsou pro druhé příliš přitažliví. Vhodné příležitosti a nové možnosti nevidí, protože se zaměřují spíše na to ponuré a na to, co jim potvrzuje jejich zkreslený model světa.

Petr

Petr pracuje v jiném městě v pobočce stejné firmy. Je to sympaťák a i když má za sebou dost nepříjemných životních zkušeností, snaží se na život dívat z té lepší stránky. Jednou či dvakrát měsíčně zajede na centrálu. Tam potká Eriku. Hned si jí všimne a zapovídají se. Petr se na ní dívá s obdivem, je galantní a má zájem ji víc poznat
Jak myslíte, že to dopadne? 

Co myslíte?

Jak velkou roli hrála pro Jirku a Petra příležitost k seznámení? S kým se Erika cítila lépe a proč? A jak důležitá byla Petrova galantnost a vnitřní naladění? 
Troufám si říct, že příležitost k seznámení sama o sobě bledne proti dobrému naladění a vnitřní přitažlivosti. A navíc: Štěstí přeje připraveným!

Co byste měli vědět

  • Vnitřní přitažlivost je souhrn našich postojů a vyzařování, lidé na něj reagují.
  • Vnitřní přitažlivost má být ideálně v souladu s vnější přitažlivostí.
  • Bez vnitřní přitažlivosti může být příležitost k seznámení k ničemu.

autorka článku: Květa Kolouchová


přihlášení zapomenuté heslo