Váš ideální video profil

K čemu video slouží?

Abyste natočili Váš ideální video profil, je dobré mít na paměti, k čemu bude sloužit. Video na videoseznamce slouží především ke třem věcem:

  • Prezentace sebe sama. Na videu by mělo být vidět, jak vypadám, jak mluvím a jak celkově působím
  • Sdělit to nejdůležitější druhým. Hodí se říci něco o sobě a vyřknout své přání, koho hledám, nebo jaký vztah si přeji
  • Možnost sledovat videa druhých. Když nahraji své vlastní video, automaticky získávám právo prohlížet videa dalších uživatelů

Délka videa?

Délka videa je na Vás. Mělo by trvat alespoň pár sekund. Doporučená nejkratší délka je 10 vteřin. Není to moc, ale stihnete alespoň pozdravit, říct své jméno a že hledáte partnera. I to by mohlo stačit :-). Samozřejmě je dobré se trochu rozpovídat. Říct pár upřímných vět o sobě, popsat ty nejpodstatnější hodnoty, které ve vztahu hledáte nebo něco, na čem Vám opravdu záleží. Je skoro jisté, že každý, kdo navštíví Váš profil, se na Vaše video podívá. Takže jím máte největší šanci zaujmout. Maximálně doporučená délka videa je něco kolem 2-3 minut. Pokud se do toho ponoříte a začnete něco vyprávět, uteče to jako voda. Je jen na Vás, jak se chcete prezentovat. Důležité je, abyste z toho měli dobrý pocit, aby Vás video vyjadřovalo. Jinými slovy nepředpokládá se, že mlčenlivý introvert bude vyprávět dlouhé příběhy a nebo, že se extrovertní komunikativní žena omezí na pár sekund. 

Tvář, bysta nebo celá postava?

Nejčastěji se člověk na přímé video natočí tak, že je vidět jeho tvář, ramena a část hrudníku (bysta). Je to nejpohodlnější, stačí se posadit před web-kameru jako při skypu. Osobně doporučuji natočit video jako bystu. Natočit pouze tvář (zazoomovat na obličej) může být zajímavé, ale často to není optimální. Natáčet celou postavu je zase po technické stránce složitější. Mělo by to smysl, kdyby Vás někdo natáčel třeba venku. Ale to jakou máte postavu, mohou prozradit i fotky. Všechny varianty (tvář, bysta, celá postava) jsou pro Vaše natáčení v pořádku a je jen na Vás, pro co se rozhodnete.

Co na videu říct?

Co na videu říct? Cokoliv, co Vám dává smysl, a souvisí s tím, že se chcete seznámit. Můžete si to promyslet dopředu a napsat si to. Často stačí, když si ujasníte strukturu toho, co chcete říct a pak to prostě párkrát zkusit nahrát na video. Taková univerzální doporučená struktura vypadá takto:

1/ pozdrav - 2/ jméno - 3/ něco o sobě (věk, kde žiji, co dělám, co mě baví) - 4/ co nebo koho hledám - 5/ závěr (výzva, vzkaz, rozloučení)

Můžete se držet tohoto schématu nebo naopak všechna schémata zbourat a být zcela odlišní. Třeba zazpíváte a zahrajete na kytaru:-).

Natočit se doma, venku nebo v ateliéru?

Závisí na Vašich možnostech a náladě. Video točené někde v přírodě či venku může rozhodně zaujmout a něco o Vás vypovědět. Nezapomínejte však, že stejně jde nakonec o Vás samotné, ne o prostředí, kulisy či rekvizity. Co se týče kvality, tak při troše experimentování můžete i v domácích podmínkách natočit velmi pěkné video. Po technické stránce je nejpohodlnější zajít do profesionálního ateliéru. Tam se budete moci soustředit především na sebe a své sdělení. V ateliéru bude pozadí na videu nejpravděpodobněji bílé a Vy budete dobře osvětlení a ozvučení. Navíc získáte nejen profesionálně nahrané video ale i perfektní fotografie! Pro tuto variantu využijte nabídku Roberta z našeho týmu.

Dobrá rada

Všechno je mnohem jednodušší než se na začátku zdá. Rozhodněte se, co chcete a krok za krokem to zrealizujte. Hodně štěstí při tvoření poutavých video profilů a přitažení si vhodného partnera Vám přeje videoseznamka Světlo Srdce.  

autorka článku: Květa Kolouchová

Související články

Jak se na hrát na video a být s tím v pohodě  - článek pro Vaši psychickou podporu a odblokování všeho, co Vám vnitřně brání natočit se na video

Domácí videoateliér (připravuje se) - praktické rady a zkušenosti ohledně kamery, světla, zvuku a kompozice při domácím natáčení.

Nahrávání a upravování videa v PC (připravuje se) - jak natočit a (nebo) upravit video ve svém PC (windows XP, vista, 7). 

  


přihlášení zapomenuté heslo