Naše filosofie

 

Máme svou filosofii. Chceme nabízet kvalitu. Vyznáváme slušnost, pravdivost, zodpovědnost a další rytířské hodnoty a kvality králů. Každý princip, na kterém stojí naše seznamka a který uznáváme, se dá uplatnit i v partnerském vztahu. Proto, kdo je s naší filosofií vnitřně v pohodě a rezonuje s ní, je zajisté zajímavým partnerem! Takže čtěte pozorně a těšte se na ty, které zde na seznamce potkáte.

1.
Zodpovědnost a tvoření

Jsme spolutvůrci svého života. Naše rozhodnutí a to co nosíme ve svém nitru, určuje náš život. Co chcete tvořit? My chceme pomoci mnoha skvělým lidem, aby se našli. Věříme, že vytvořit si profil na videoseznamce je vyjádřením tvůrčího procesu hledání partnera. Je to krok, který Vám pomůže přitáhnout si do života to, co chcete. Jen Vy tvoříte a určujete jakého partnera si do života přitáhnete. 

Zodpovědnost ve vztahu

Princip přijetí zodpovědnosti je velmi důležitý i ve vztahu. Asi byste nechtěli za partnera někoho, kdo se cítí bezmocně jako oběť. Někoho, kdo není pro sebe a svá přání ochoten nic udělat. Někoho, kdo věří tomu, že jeho život určují pouze okolnosti, náhody a druzí lidé... ne?

2.
Rovnováha


Dávání a přijímání musí být v rovnováze. Proto je naše seznamka placená. Proto, když do svého profilu nahrajete pouze fotku, můžete si u druhých prohlížet pouze fotku. A když nahrajete své video, můžete si u druhých prohlížet video. Je to spravedlivé a vyvážené. Možná, že díky tomu některé klienty ztratíme. My ale víme, že tímto sítem projdou jen ti, kteří mají upřímný zájem se seznámit. A to je naším záměrem a jistě to stojí za to, ne?

Rovnováha ve vztahu

Princip rovnováhy mezi dáváním a přijímáním platí zrovna tak ve vztahu. Kdo chce jen brát a nedávat nic zpět, nebývá rovnoprávný partner.

3.
Sebepřijetí

Vyjít na světlo s jakýmkoliv osobitým projektem, vyžaduje sebepřijetí. Videoseznamka Světlo Srdce je takový projekt. Sebepřijetí potřebuje každý. Obzvláště ten, kdo si tvoří vlastní video profil na seznamce. Víme, že nahrát sám sebe na video a dát ho na internet, vyžaduje odvahu a notnou dávku sebepřijetí. Takový krok ale také znamená, že se člověk příjímá a nebere se příliš vážně. Když se nepřijmeme sami, jak můžeme očekávat přijetí od druhých? Proto se sebepřijetím musíme začít všichni sami u sebe. Mějte rádi sami sebe a stanete se magnetem pro druhé. Možná, že video není hned pro každého, ale každý to s trochou snahy dokáže. Uživatelsky jednodušší to už snad ani nemůže být. S trochou humoru to zvládne i introvert.

Sebepřijetí ve vztahu

Vztahy jsou o sebepřijetí. Když se máte rádi, dovolíte druhému, aby Vás měl rád. Když se nepřijímáte, nepřijmete pravděpodobně ani lásku od druhého. Schopnost mít se rád lze naštěstí rozvíjet a prohlubovat.

4 -  Kvalita je víc než kvantita

To je naše heslo ve všem, co děláme. A proto nabízíme videoseznamku založenou na určitých principech. Proto každé nahrané video, fotku i text shlédne osobně i administrátor, abychom zajistili respektování etiky a záměru této seznamky. Uvědomte si, že vlastně hledáte jednoho jediného člověka. A on Vás. Takže k čemu by Vám bylo, kdybyste zde nalezli tisíce profilů bez fotky? Nebo zde našli profily lidí, kteří hledají něco výrazně jiného než partnerský vztah? Je přece mnohem příjemnější potkávat se zde s lidmi, kteří mají podobný záměr jako Vy. Chtějí se seznámit a dali si tu práci a čas, aby si vytvořili kvalitní profil. Zpříjemní a ušetří Vám to čas strávený zde při hledání onoho jednoho jediného člověka. Zkrátka kvalita je víc než kvantita!

Kvalitní partner

Je skvělé potkávat lidi, kteří už vědí, co chtějí. A vědí, že mají na víc než na nezávazný vztah na jednu noc. Vědí, že si zaslouží potkat dobrého a kvalitního partnera a jsou ochotni pro to něco udělat.

5 -  Přirozenost, upřímnost a jednoduchost 

Jako tvůrci videoseznamky Světlo Srdce jsme maximálně upřímní a nic nezatajujeme. Naopak své záměry od začátku odhalujeme přímo. Pokud chcete, můžete si prohlédnout, kdo stojí za celým projektem (tým seznamky), jak vypadá ukázkový profil, jaké jsou naše ceny. Pokusili jsme se vytvořit co nejjednodušší vzhled a fungování stránek bez zbytečných reklam. Na těchto principech funguje i uživatelský profil s možností nahrát si video. Na videu se nic moc neskryje. Je upřímné a pravdivé. Může se zdát, že dnešní doba na lidi tlačí, aby skrývali své skutečné já a svá skutečná přání. Nenechme se oklamat a zůstávejme sami sebou. S pravdivostí dojdedeme k tomu, co opravdu chceme.

Přirozenost a upřímnost ve vztahu

Radíme to všem. Ve vztahu je nejlepší volbou být upřímný k sobě i k druhému. Nic neskrývat, protože jinak se díky principu rovnováhy i Vám skryje to, co opravdu chcete. A to je škoda. Zkrátka věříme, že s upřímností nejdál dojdeme. Jde nám přeci o kvalitu a hloubku vztahu, ne?

6 -  Oko hledá - srdce nalézá...

I když se může zdát, že videoseznamka je hlavně vizuální záležitost, není to tak. Video osloví nejen oko, ale i ucho a pocity. Uvědomujeme si, že při výběru partnera je hlavním kritériem především naše srdce. Teoreticky se k Vám hodí víc lidí, ale jen Vaše srdce ví, s kým chce být. Proto zde nenajdete žádné testy a před-výběry, které by Vás daly s někým do páru. Radši Vám nabídneme moudrou cestu a způsob, jak se správně rozhodovat. Při rozhodování je totiž nutné se spoléhat jen sami na sebe a tím přebíráme zodpovědnost. Proto je dobré znát sebe sama, své potřeby, hodnoty a umět naslouchat hlasu svého srdce. Rozhodovat se podle něho. Článek: Jak se správně rozhodovat Vám k tomu dá možná inspiraci a klíč.

Srdce ve vztahu

Dobrý partnerský vztah vznikne a rozvine se tehdy, když jsou lidé spojeni se svým srdcem a rozhodují se v souladu se sebou. Možná jsou tu partnerské vztahy právě proto, abychom objevovali sami sebe a také hloubku a krásu svého srdce.

7 -  Společné hodnoty lidi spojují

Možná to už víte, možná si to teprve uvědomíte v článku Životní hodnoty. Vězte, že společné hodnoty lidi spojují. O životních hodnotách je celá naše filosofie. I my totiž vyznáváme hodnoty, na jejichž základě tato seznamka vznikla. Sdílíme je nyní s Vámi a věříme, že ve Vás najdeme své spřízněnce. Nejde nám jen o byznys, záleží nám na lidech. Chceme vytvořit něco hodnotného, co bude sloužit lidem jako Vy. Chceme, aby bylo na zemi více lásky a harmonických vztahů. Věříme, že lidé, kterým záleží na tomtéž, se sejdou zde. To je nosná myšlenka projektu.
V profilu si každý může vyplnit své hodnoty. Podle nich můžete druhého poznat víc než jen podle barvy vlasů, či očí. Společné hodnoty působí ve vztahu jako to správné lepidlo. Doporučujeme tedy: poznejte své hodnoty, popište je do svého profilu a sledujte životní hodnoty svého protějšku.

Společné hodnoty ve vztahu

Zcela jistě poznáte, kdo se Vám líbí a přitahuje Vás. Pokud budete mít navíc společné klíčové hodnoty, je to dobrý začátek. Proto si jich všímejte. Hodnoty se nevyplácí přehlížet, každého z nás vyjadřují a spoluvytváří náš život. Je dobré je znát a respektovat. Více také v článku: Životní hodnoty a prognóza vztahu.

8 - Životní partner - Partner Duše 

Životního partnera můžete najít jakoukoliv cestou, třeba právě přes seznamovací agenturu. Naše seznamka Světlo Srdce se prioritně zaměřuje na nalezení životního partnera. Filosofie a záměr tohoto projektu, může vést jednotlivé kroky partnerů právě sem, aby se zde potkali.

Partner duše

Když budete upřímní, budete se řídit svým srdcem, přijmete sami sebe a zodpovědnost za svůj život a budete hned od začátku pravdiví ke svým hodnotám, pak je velmi vysoká pravděpodobnost, že (zde) najdete partnera své Duše. 

Všech sedm předchozích pilířů naší filosofie směřuje k osmému jako k cíli. Záměrem této seznamky je pomoci propojit životní partnery - partnery Duše. Pokud Vás naše filosofie oslovuje, jste zde vítáni. Najdete zde sobě podobné.

autorka: Květoslava Kolouchová


přihlášení zapomenuté heslo