Co radí šťastné páry?

Není nad to zeptat se skutečných párů. Požádala jsem své přátele a blízké, aby odpověděli na tři otázky: 1/ V čem vidíš výhody video-seznamky? 2/ Kdo by měl být při seznamování aktivnější: muž nebo žena? 3/ Co je základem dobrého vztahu?

 

Luboš a Julie - spolu od roku 2008

Luboš (13.2.1989) – 3D grafik, znamení Vodnář
Julie (5.5. 1992) – šperkařka, znamení Býk

1/ V čem vidíš výhody video-seznamky?

Luboš: Hlavní výhodou videoseznamky je pro mě odpadnutí té velké nervozity a strachu při osobním pozvání na rande. Jelikož jsem dost nesmělý, tak je to pro mě největším plusem. Oproti běžným seznamkám má zase videoseznamka výhodu v tom, že dopředu vím, s kým se na smluvené schůzce sejdu a už dopředu si o svém potencionálním protějšku mohu vytvořit nějaký obraz, nebo představu.
Julie: Myslím si, že je lepší hned vědět s kým máme tu čest. Je hezké si s někým psát, ale je lepší ho vidět a vědět jestli je Vám sympatický nejen jeho vzhled, ale i jeho projev. Když jej spatříte může přijít i láska na první pohled.

2/ Kdo by měl být při seznamování aktivnější: muž nebo žena?

Luboš: Řekl bych že je to pár od páru různé. Někde je ve vzájemném seznamování aktivnější žena, někde muž. Každému vyhovuje něco jiného a tak bych nemohl vyslovit nějaké stanovisko, které by mělo platit pro všechny. Důležité je, že mají oba zájem na seznámení. Osobně jsem jako muž rád aktivní. Ženská kreativita a iniciativa je krásná věc a tak je pro mě nejlepší volbou, když se tyto kvality skloubí a proces poznávání probíhá obousměrně s rovnocennou účastí muže i ženy.
Julie: Nejde jednoznačně říct, že bych si myslela, že by aktivnější měl být muž a nebo žena. Záleží vždy na tom, kdo se o koho uchází a také jaké je muž nebo žena povahy. Když je muž ,,stydlín,, tak je lepší, aby tou aktivnější byla žena a naopak. Není přeci napevno řečeno, že v seznamování musí mít hlavní roli muž. Myslím si, že i když je žena na začátku více aktivní, nemusí to dopadnout zle.

3/ Co je základem dobrého vztahu?

Luboš: Jednoznačně a bez debat je podle mého mínění základním kamenem a tou nejdůležitější částí vztahu vzájemná komunikace, upřímnost a otevřenost ke kompromisům.
Julie: Důvěra, láska, porozumění, kompromis, a hlavně umění mluvit mezi sebou. Sdělovat si pocity. Nechat projevit jak muže, tak ženu a nenechat se ovládat. Myslím, že ve vztahu je také důležité být sám/sama sebou. Zkrátka na nic si nehrát.

 

Dan a Markéta - spolu od roku 1993

Dan (2.4.1973) lektor kurzů přírodního života, znamení Beran
Markéta (18.7.1973), lektorka kurzů přírodního života, znamení Rak

1/ V čem vidíš výhody video-seznamky?

Dan: Na videu je mnohem obtížnější zamaskovat jak svůj vzhled, tak svůj způsob vyjadřování. Shlédnutím videa člověk odfiltruje potenciální partnery, se kterými by nemělo vůbec smysl se scházet a nebo naopak přistoupí na schůzku v případě, kdy by třeba fotografie odradila. Výpovědní hodnota videa je oproti fotografii mnohem vyšší, už jen proto, že video v (PAL kvalitě) obsahuje 25 fotografií za vteřinu.
Markéta: Pokud bych byla v situaci, kdy hledám partnera, tak bych určitě  videoseznamku zvolila z důvodu nejvyšší dostupné vypovídající hodnotě. Více by snad bylo jen osobní setkání na nějaké akci pro singles.

2/ Kdo by měl být při seznamování aktivnější: muž nebo žena?

Dan: Teď trochu střílím od boku... Aktivnější by měl být ten, který se vidí v budoucím vztahu v roli dominantnějšího partnera - hlava rodiny. Pokud žena hledá "muže ochránce", asi by jí bylo příjemnější vystupovat i při seznamování v pasivnější roli.
Markéta: Záleží na povaze a roli. Vůdčí ženy by určitě neměly a ani nechtěly čekat doma, až si ji někdo najde.

3/ Co je základem dobrého vztahu?

Dan: 1/ Nelpět na ničem. 2/ Nedělat partnera zodpovědným za svůj pocit lásky k němu. Jinými slovy: to, co já k partnerovi cítím, nemá s tím partnerem zas tak nic moc společného. To je moje zodpovědnost/volba. 3/ Společná vize. Pokud jeden má sen se usadit a trávit víkendy u televize a druhý touží poznávat svět, pak to asi nebude úplně klapat. Na druhou stranu každý se mění a taková vize se může vytvořit až po poznání partnera. 4/ Přijímat partnera takového, jaký je. On se ani pod mým dobrým vlivem moc nezmění.
Markéta: Hledat lásku v sobě a neočekávat dodávky od partnera. V jisté míře tolerance. Řešení problémů včas, pak už jsou leckdy nevyřešitelné. Nevytvářet si falešné domněnky. Co bylo bylo, teď je to tak - být připraven na to, že partner se mění a neočekávat každý den tu stejnou osobu jako včera. Mít své soukromí. Žít tady a teď. Podobné názory na vývoj společnosti.

 

Radek a Bóďa - spolu od roku 2008

Radek (29.3.1977) – advokát, znamení Beran
Bóďa (19.5.1977) – vynálezkyně, znamení Býk

1/ V čem vidíš výhody video-seznamky?

Radek: Oproti psané inzerci obsahuje více informací na různých úrovních. Člověk může lépe vycítit, jestli je inzerent ten pravý. Dá se číst řeč těla, vyzařování, energie, zdravotní stav, životospráva, styl oblékání a účesu... To vypovídá hodně.
Bóďa:
a) Muži jsou založení vizuálně. Takže je nikdy nemám šanci ohromit textem tak jako zjevem :)
b) Pokud vidím chlapa na videu, jsem celkem rychle schopná odhadnout, jestli mi bude i vonět.

2/ Kdo by měl být při seznamování aktivnější: muž nebo žena?

Radek: Nemám vyhraněný názor. Býval jsem v tomhle velmi plachý a čekal na iniciativu ženy a postupně se mi to úplně převrátilo. Začal jsem říkat tady jsem a chci tě...:)
Bóďa: Na začátku by si měli vyjasnit na rovinu, jaký druh vztahu hledají. Dále jsou vždy oba velmi aktivní. Obvykle se to interpretuje jako že muž se může přetrhnout a žena nedělá nic, ale to je omyl. Žena totiž celou dobu kouzlí. Proč by se jinak muž tak snažil?

3/ Co je základem dobrého vztahu?

Radek: Na emoční úrovni silná přitažlivost, na úrovni rozumu soulad životních vizí.
Bóďa:
1/ Láska. (To je jasný.)
2/ Společná vize. (Aby bylo kam společně směřovat.)
3/ Neustálá práce na vlastním osobním rozvoji. (Zkrátka makat, nezakrnět, jinak zakrní i ta láska.)

 

Milan a Květa - spolu od roku 2005

Milan (27.3.1957) – bezpečnostní služba, znamení Beran
Květa (3.10. 1957) – obsluha čerpací stanice, znamení Váha

1/ V čem vidíš výhody video-seznamky?

Květa: V tom, že v mluveném projevu a v možnosti vidět mimiku a gestikulaci člověka má ten druhý dobrou šanci si uvědomit, je-li mu sympatický a příjemný či nikoliv. Foto sice napoví, ale barva hlasu a charisma vynikne pouze při komunikaci.
Milan: Souhlasím s Květou :-)

2/ Kdo by měl být při seznamování aktivnější: muž nebo žena?

Milan: Oba
Květa: Muž

3/ Co je základem dobrého vztahu?

Milan: Umění vzájemně si naslouchat
Květa: Na prvním místě láska. Dále tolerance, trpělivost, pochopení a vzájemná podpora.

 

 

 

 

Dan a Kamila - spolu od roku 2009

Dan (10.6.1979) – stavbyvedoucí, blíženec
Kamila (25.7.1973) – architektka, znamení Lev

1/ V čem vidíš výhody video-seznamky?

Dan: Vzkaz v krátkém videu ukáže daleko více, než hromada fotek.
Kamila: Jako výhodu vnímám hlavně to, že si člověk může ušetřit čas scházením se s rozličnými partnery pouze na základě vyplněného dotazníku a fotografie (která může být velmi zavádějící). Video je mnohem živější a vypoví o člověku víc - tón hlasu, gesta, přirozenost...

2/ Kdo by měl být při seznamování aktivnější: muž nebo žena?

Dan: Vyšší aktivitu při seznamování by měl projevit muž.
Kamila: Vždy mi připadalo přirozené, aby byl aktivnější muž. Od té doby, co jsem se seznámila s typologií „Human design" ale vnímám, že pro některé páry je v pořádku, pokud je iniciativnější žena.

3/ Co je základem dobrého vztahu?

Dan: Ve vztahu dvou lidí je důležité, aby se oba ubírali stejným směrem a šli spolu cestou života. To si myslím, že je základ.
Kamila: Důvěra, tolerance, komunikace, otevřenost se měnit a růst a hlavně spřízněnost duší!

 

 

Míra a Katka - spolu od roku 1989

Míra (11.11.1963) – karikaturista a písničkář, znamení Štír
Katka (30.12. 1965) – výtvarnice, znamení Kozoroh


1/ V čem vidíš výhody video-seznamky?


Míra: Bez ostychu si prohlédnu a vyberu. Nemusím mít strach někoho odmítnout. Dost často výběr funguje na základě prvotních sympatií, ale bez následného osobního kontaktu bych se stejně asi neženil :-).
Katka: Z videa proudí mnohem více informací než z textu a fotek. Pohyby prostě nelžou:)).

2/ Kdo by měl být při seznamování aktivnější: muž nebo žena?

Míra: Kdo by měl být aktivnější je úplně jedno, když to cítí žena, měla by jít do toho. Společenské předsudky jsou v našich hlavách a tu alespoň na začátku vztahu téměř nepotřebujeme :-).
Katka: Já už moc nemyslím. Když je někdo typově lovec tak bude aktivnější.

3/ Co je základem dobrého vztahu?

Míra: Základem dobrého vztahu je ochota na sobě pracovat, tolerance a úcta k druhému. Pravdivost a upřímnost..
Katka: Asi každý vztah je k něčemu dobrý. Možná je to schopnost dívat se na lásku i když ti začíná ukazovat svou temnou stranu. A stejně je to tajemství nás všech...

 

 

Martin a Blanka - spolu od roku 2005

Martin (13.8.1977) – znamení Lev
Blanka (12.10.1976) - znamení Váhy

1/ V čem vidíš výhody video-seznamky?

Matin: V tom, že aspoň vidim, jak se teď člověk ksichtí :-)
Blanka: Výhodu videoseznamky vidím minimálně v tom, že toho člověka vidíš skoro jako naživo. Foto může dosti zkreslovat. Ve videu vidíš, jak se člověk chová a tváří, i když to se dá taky nacvičit. To se ale už dá často poznat, že je to nacvičený:-).

2/ Kdo by měl být při seznamování aktivnější: muž nebo žena?

Martin: Myslím, že je to jedno. Záleží na situaci.
Blanka: No já nevím kdo by měl být aktivnější. Myslím, si, ze dnes už je to jedno, jak to těm dvěma vyhovuje. Prostě když to sedne, tak je to fuk. Ale myslím si, že trocha aktivity navíc by měla být mužům bližší. Alespoň z pohledu energií:-)

3/ Co je základem dobrého vztahu?

Martin: Láska, důvěra, upřímnost.
Blanka: Nám funguje: důvěra, otevřenost, moci říci svůj názor, i když vím, že s tím partner nesouzní a nebýt za to odsouzená. Krásně se pohádat a nebýt uražení déle jak 2 minuty. Krásně to pak proudí a neustále se sbližujete víc a víc. Jsem zvědavá kam až to povede:-)


přihlášení zapomenuté heslo